SKI Servis odprt od 01.12 naprej po dogovoru :)
Servis smuči in snežnih desk
Tudi najboljše smuči ali snežna deska niso večne. No, njihovo življenjsko dobo pa lahko z rednim vzdrževanjem in servisiranjem podaljšamo. Na slabše urejenih in ledenih smučiščih se poškoduje drsna površina, robniki postanejo topi, zaradi česar postanejo smuči ali snežna deska veliko težje vodljive, užitek pri smučanju pa zato manjši. Tudi možnost nesreče in s tem poškodb se močno poveča.
Temu se lahko izognete z našo pomočjo in kvalitetnim servisom.
Ste se kdaj vprašali kako pogosto je potrebno servisirati smuči ali snežno desko?
Naš servis svetuje:
Pred prvo smuko v sezoni
Po približno 4 do 7 smučarskih dneh, kar je odvisno od snežnih razmer in vašega znanja
Ob nastanku večjih poškodb na drsni oblogi, ob slabšem prijemu robnikov ali kakršnikoli poškodbi na vezeh – zaradi vaše varnosti
Ob zaključku smučarske sezone
Naredi sam
Nekaj preprostih opravil, s katerimi lahko sami podaljšate življenjsko dobo smučem in snežnim deskam:
Po vsakem smučanju očistite in osušite drsno oblogo in robnike. To preprči rjavenje robnikov
Če smuči in snežno desko vozite na odprtem stršnem prtljažniku, vam svetujemo obvezno pranje in sušenje smuči in snežne deske. S tem preprečite rjavanje robnikov zaradi sloi in drugih nečistoč v zraku.
Smuči in snežne deske shranjujte na hladnem in suhem prostoru
Ob zaključku smučarske sezone poskrbite za servis in strokovni pregled. Debelejši sloj voska, ki ga nanese serviser, ohranja vaš športni pripomoček do naslednje sezone v dobrem stanju
POTEK SERVIS SMUČI IN SNEŽNIH DESK
1.ČIŠČENJE
Zgornjo stran, drsno oblogo in robnike očistimo, obrišemo in pregledamo. Ogledamo si poškodbe na smučeh in se dogovorimo za obseg popravila.
2.POPRAVILO OBLOGE
Po čiščenju poškodbe drsne obloge zapolnimo z reparaturnim materialom.
3.BRUŠENJE OBLOGE
Ko je vse zalito in ko se drsna plošča ohladi, pride na vrsto strojno brušenje z brusnim papirjem ustrezne granulacije. Z brušenjem zravnamo celotno drsno površino.
4.BRUŠENJE ROBNIKOV
Naklon in ostrino brušenja (od 85° do 90°) prilagodimo znanju in željam stranke.
5.VOSKANJE
Na tej stopnji na drsno oblogo nanesemo vroči vosek, ki impregnira oblogo in izboljša drsnost in vodljivost. Uporabljamo samo vrhunske voske, mešanice pa so skrivnost našega serviserja.
6.POLIRANJE
Pri tej fazi zgladimo površino voska s čimer dosežemo gladkost površine, kar je pogoj za večje hitrosti in užitek pri spustu po belih strminah.
7.PREGLED VEZI
Strokovni pregled in nastavitev vezi je osnovni pogoj za varnost. Predvsem je pomembno, da sta obe vezi nastavljeni enako glede na težo, znanje in pripravljenost smučarja. Prav tako je potrebno vezi ustreno antikorozijsko zaščititi.